איך לקחת שליטה אמתית על החיים שלך?

מתקשים לשלוט בחיים? מתקשים לשחרר שליטה?

כך תגלו איך לקחת שליטה אמתית על החיים ולסלול את הדרך שלכם למעלה 

.

מהי ההגדרה האישית שלכם למושג "לקחת שליטה על החיים". אל תיעזרו במילונים או ספרים. פשוט עצרו רגע וכתבו מה משמעות המושג עבורכם .

יש המון בלבול לגבי המושג "שליטה" וכתוצאה מכך אנשים רבים עושים טעויות חמורות. הם שולטים דווקא במקומות שצריך לשחרר ומשחררים דווקא במקומות הדורשים שליטה –וכך בדיוק הם מאבדים שליטה על החיים.

הנה המפתח לשליטה אמתית בחיים, המוצעת ע"י חוקרים בכירים בתחום השליטה וניהול חיים אפקטיבי ,
"השיטה האפקטיבית ביותר לשליטה אמתית בחיים"  אבל לפני שנגיע אליה חשוב להבין את הטעויות שאנו עושים בנוגע לשליטה ולתקן אותם באופן מידי

.

איך לשלוט על החיים – טעות 1- "השליטה ברגשות"

.

רבים חושבים בטעות "ששליטה ברגשות" פירושה דיכוי הרגשות והדחקתם וזו טעות פטלית .הם גם סבורים שזה דווקא חיובי או זה מה שיהפוך אותם לחזקים.

" אני לא אחשוף את עצמי בפניו", אני אשלוט ברגשות שלי ולא אבכה ", "אני לא אראה שנפגעתי" , אני לא אראה שאני פוחד" , "אני אף פעם לא כועס" ," בכל מצב, אני תמיד שמח" וכך הלאה

כבר כילדים ,מתוך התגובות שקיבלנו מהסביבה – למדנו להתבייש ולפחד מהרגשות שלנו . בוודאי מרגשות, שאנו חווים כלא נעימים ושליליים כמו : פחד וחרדה, כאב, בלבול, אכזבה, רגשי נחיתות, חולשה, תחושת נטישה או דחייה, חוסר ביטחון ועוד…
למדנו גם להסתיר רגשות כדרך להגן על עצמנו.

.ככה לא לוקחים שליטה -ככה דווקא מאבדים שליטה.

הרגשות הן חלק מהותי מאתנו. אם אנו לא בקשר עם הרגשות אנו למעשה מנותקים מעצמנו , מהמשאבים הנפשיים ורוחניים וממקורות הכוח שלנו, מה שמקשה עלינו מאוד לצמוח ולממש עצמנו . היכולת הרגשית היא למעשה מצפן .אם אנו לא בקשר עם הרגשות גם רמת המודעות שלנו היא נמוכה- לקשיים, לצרכים ולכל מה שמנהל אותנו .

גם מערכות יחסים מבוססות על פתיחות והבנה הדדית ומערכות היחסים האינטימיות גם מחייבות קירבה רגשית-לכן אם אנו סגורים רגשית אנו נתקשה לבטא רגשות במערכות יחסים , ובמצב זה רוב הסיכויים, שלא נוכל ליצור מערכות יחסים טובות ויציבות – וכך לבנה אחרי לבנה השליטה שלנו בחיים קורסת .אנו מאבדים את היכולת לנהל את חיינו בצורה עצמאית ויעילה ולנווט אותם למקומות הרצויים לנו  .

צריך להבין שרגשות נועדו כדי להרגיש אותם ולתת להם ביטוי וכשסוגרים אותם הם עלולים להתפרץ בכל מיני אופנים אם זה בדיכאון , התקפי חרדה או התקפי זעם.

.

אז איך לוקחים שליטה אמתית על החיים? – שחררו רגשות

במקום "לשלוט ברגשות" עלינו לעשות לגמרי הפוך, לשחרר שליטה ,עלינו לאפשר לעצמנו להרגיש את כל קשת הרגשות ולתת להם ביטוי רחב ככל האפשר.

.

הנה כמה טיפים מעולים לשחרור השליטה הרגשית והחזרת השליטה האמתית לידיים שלנו

.

איך לשלוט על החיים – טעות 2 – שליטה עצמית

.

הבלבול הגדול והטעות הקריטית שאתם עושים בנוגע לשליטה עצמית
בלבול נוסף במושג "שליטה" נוצר כאשר אנשים חושבים בטעות ש"להיות בשליטה" זה להיות איך שהם חושבים שהם צריכים להיות : איך שהם חושבים שצריך להראות , צריך להישמע, צריך לחשוב -בכל תחום בחיים : בעבודה, בזוגיות, עם חברים, במשפחה, במסגרת לימודית ועוד .

זוכרים את הביקורת שקיבלנו מהסביבה כשהיינו קטנים : "תתנהג יפה , תאכל כמו שצריך, שב כמו שצריך ,אל תלכלך , ככה זה לא יפה, תפסיק להיות דרמטי, מספיק להשתטות , אתה בוכה כמו ילד קטן. ילד לא בוכה , מה מצחיק ? ככה זה לא מחונך , מה יגידו עלינו השכנים ועוד…."

וכך למדנו להבין שאנחנו " לא בסדר" או "לא טובים מספיק" או "לא מתאימים"  ואם אנו רוצים למצוא חן בעיני אחרים עלינו להיות "בשליטה על עצמנו" ,כלומר להסתיר את מי שאנחנו באמת ולנסות להיות איך אנו חושבים שצריך להיות.

אבל שליטה כזו לאורך זמן היא הרסנית. היא מנתקת אותנו מעצמנו ,היא מחלישה אותנו, היא מרחיקה אותנו ממקורות הכוח והפוטנציאל שלנו ובסופו של יום היא מקשה עלינו לממש את עצמנו ולהשיג את המטרות של חיינו, להצליח ולהיות מאושרים

.

איך לוקחים שליטה על החיים? – הניחו למסכות והיו פשוט אתם.

.

לכן מה שעלינו לעשות זה דווקא הפוך, לשחרר שליטה . עלינו להרפות ולהניח לעצמנו להיות
פשוט אנחנו .עלינו לחזור הביתה, אל עצמנו ,אל המקורות .עלינו ללמוד להתקרב אל עצמנו
ולפעול מתוך אותנטיות ונאמנות לעצמנו ובמילים אחרות ללמוד לקבל ולאהוב את עצמנו.

רק כך יהיה בנו הכוח לשלוט באמת על חיינו ולנווט אותם בקלות ובבטחה לעבר החלומות
שיעשו אותנו מאושרים.

רבים שואלים אותי איך לומדים לקבל ולאהוב את עצמנו

איך לפתח אהבה עצמית וקבלה עצמית – סוד המפתח לאושר אמתי

אז דיברנו קודם על 2 טעויות קריטיות שאנו עושים בנוגע למושג "שליטה ברגשות" ו"שליטה עצמית"  (שהיא עוד יותר גורפת  משליטה רגשית) ותיקנו אותם כדי להחזיר לכם את השליטה לידיים ועל מנת שתוכלו עצב את חייכם בדיוק איך שאתם רוצים .

אבל יש שיטה אחת חכמה ואפקטיבית במיוחד המוצעת ע"י חוקרים מומחים בתחום ניהול חיים אפקטיבי ,שתשנה לגמרי את חייכם .השיטה תחשוף בפניכם את גורם ה- X הסודי
לשליטה אמתית בחיים, שתהפוך אתכם לאנשים מצליחים ומאושרים מאוד. זה פשוט , בלעדי המרכיב הסודי לשליטה אמתית , לעולם תהיו נשלטים ע"י אנשים אחרים ונסיבות . אך הבשורה המשמחת היא, שכל אחד יכול ללמוד אותו ולעשות שינוי של 180%

אגב כאשר נחשפתי לראשונה לסוד השליטה האמתית  זה היה כאילו פתחו בפני שער לאור גדול .גיליתי דרך חיים חדשה שלא ידעתי על קיומה  .גיליתי מצפן שמראה לי את הדרך ואף פעם לא מאכזב. גילתי דרך חיים חכמה ,פשוטה, הגיונית , ששינתה לגמרי את חיי והפכה אותי להרבה יותר יעילה , הרבה יותר מצליחה והרבה יותר מאושרת סליחה אם אני נשמעת נרגשת מידי או נלהבת,  אבל זה באמת שינה את חיי .

מאז שגיליתי את סוד השליטה האמתית אני גם חושפת אותו בפני מטופליי ומלמדת אותם צעד אחרי צעד את אומנות השליטה האמתית בחיים .לראות אותם עושים סוויץ' ,היפוך של 180 מעלות מאנשים תלותיים ופסיביים, שרק מתלוננים ומאשימים אחרים -לאנשים יוזמים ,עצמאיים ומלאי השפעה על חייהם -אין אושר והתרגשות גדולים מאלה.

הנה המפתח למהפכה האמתית -סוד השליטה האמתית בחיים ולחיים מאושרים

הנה הדרך לשליטה אמתית שאותה מציעים מיטב החוקרים /שעליה מדברים מיטב החוקרים – השיטה האפקטיבית ביותר / היעילה ביותר לשליטה אמתית

לגלות את סוד השליטה האמתית בחיים
"השיטה האפקטיבית ביותר בעולם לשליטה אמתית".

אנשים המצויים בחרדה גדולה (חרדה מפני פגיעה או סכנה כל שהיא) חשים צורך גדול להיות בשליטה .הם חייבים שהכול יהיה מושלם, בלי רבב , מוגן והרמטי ב100 אחוז .

הצורך לשלוט בכל דבר ולהבטיח תוצאה מושלמת היא מלחמה אבודה מראש .הרי בלתי אפשרי לחזות מראש ולשלוט בכל מה שיתרחש כל הזמן והחיים הרי ימשיכו להיות לא מושלמים ועם לא מעט אי וודאות.

קשים חייו של הפרפקציוניסט. המתח העצום, הלחץ הנפשי ,החרדה המתמדת –מתישים ובלתי נסבלים. וחוסר שביעות הרצון ,התסכול והאכזבה היומיומיים הם מקור לסבל וכאב מתמשך. שלא לדבר על פגיעה הקשה בדימוי העצמי ובמימוש העצמי.
כך , בדיוק כך הצורך הגדול בשליטה הופך באחת לאובדן שליטה מוחלט. 

אם איננו יכולים לשלוט בכל מה שיתרחש ,והחיים אינם מושלמים ויש בהם לא מעט אי וודאות – אז איך בכל זאת אפשר לקחת שליטה על החיים ?

.

1.שליטה אמתית בחיים תושג רק אם תרפו מהשליטה החזקה הבאה מתוך החרדה

עלינו להבין שהעולם אינו מושלם וגם אנחנו לא. עלינו להבין שכולנו ממוצעים עם חסרונות ויתרונות – אם נשכיל להבין זאת לא תהיינה לנו ציפיות מוגזמות מעצמנו והמחיים וגם לא נתאכזב ונישבר , כך גם נוכל לקבל את עצמנו עם הטעויות , לתקן אותן בקלות ולהתקדם מהר במעלה החיים בשונה מהפרפקציוניסט שרוצה הכול מושלם ובסופו של דבר מקבל מעט מהחיים.

אם נקבל את העובדה ,שהחיים הם כמו גלים פעם למטה ופעם למעלה, שיש בהם גם לא מעט סבל וכאב ואי וודאות כמו גם שמחה והנאה נוכל להרפות קצת מהשליטה ונקבל ביתר קלות משברים ורגשות לא נעימים כי כך הם החיים ואנו חלק מהם

אבל לא כך האדם החרד שיש לו צורך חזק בשליטה . הרוצה להבטיח לעצמו בכל מחיר רק טוב , רק בטוח. , בקיצור חיים מושלמים שאינם קיימים – אדם כזה לעולם יהיה מתוסכל ומרירי מהר מאוד ישחק וישבר מכל פרצה כאב או סיכון

אם אנו חלק מהחיים אז אלו חיינו
עלינו לקבל ולהפנים כעובדת חיים שאינה ניתנת לוויכוח שבחיים יש אי וודאות ואין בו ביטחון מלא, שבחיים האלה מנעד שלם של רגשות סבל , כאב שמחה הנאה והם חלק אינטגרלי מהחיים וחלק בלתי נפרד מאתנו

וככל שנבין זאת מוקדם כך ייטב  אם נקבל זאת כעובדת חיים כפי שהיא באמת לא תהיינה לנו ציפיות מוגזמות מעצמנו ומהחיים וכך גם לא נתאכזב ונשבר.

.

2.שליטה אמתית בחיים תושג רק אם תגיבו על פי הערכים ולא על פי הרגשות או גורמים חיצוניים

2.לבחור את התגובות שלנו על פי הערכים שלנו ולא על פי הרגשות האוטומטיים שלנו או גורמים חיצוניים

אכן איננו יכולים לשלוט בכל מה שיתרחש אבל אנו יכולים לשלוט בתגובות שלנו . אנו יכולים לשלוט על הבחירות ועל ההחלטות שאנו עושים- זוהי למעשה השליטה האמתית.

זה גם ההבדל בין הטיפוס הראקטיבי לטיפוס הפרואקטיבי . הראשון נגרר אחרי האירועים .הוא מגיב אימפולסיבית על פי הרגשות האוטומטיים שלו . ואילו הטיפוס הפרואקטיבי הוא אדם הלוקח אחריות על חייו. הבחירות שלו בד"כ נעשות מתוך שיקול דעת הוא פועל על פי הערכים שלו ולא על פי הרגשות שלו  – אין ספק שאדם כזה הוא בעל יכולת השפעה רבה ושליטה גבוהה על חייו . הוא יעיל בצורה בלתי רגילה ומשיג בקלות ובבטחה את מה שהוא חולם עליו. הוא אדם מצליח ומאושר.

להיות בשליטה אמתית מבטא את היכולת להחליט איך אני נותן לדברים להשפיע עלי :
למשל לבחור להביט על העולם בצורה חיובית יותר. או להחליט לתת יותר תשומת לב לדברים החיוביים שמחזקים ומקדמים אותנו ופחות על הדברים השלילים המעכבים  .למשל להחליט להרגיש רגשות חיוביות יותר מאשר רגשות שליליים כלפי עצמי וכלפי אחרים .

לדוגמא אם אחד הערכים שלי הוא לפעול על מנת לחזק את ההערכה העצמית שלי כי אני חושב או יודע שזה יהיה טוב עבורי ויקדם אותי אני אמצא את הדרכים שיתמכו בערך הזה לפועל . אני אמצא דרכים כדי לפעול על פי הערך הזה , אבחר בדרכים יחזקו את הערך העצמי שלי כמו למשל לבחור להתמקד בדברים הטובים שבי ובדברים שאני דווקא טוב בהם ומצליח בהם ולא על פי הקולות השליליים השיפוטיים שבתוכי או המחשבות של "מה יגידו האחרים, שרק מקטינים אותי והורסים לי את הערך העצמי.

ובמילים אחרות אנו לוקחים אחריות ומתנהלים על פי הערכים שלנו ,על פי מה שאנו חושבים שיהיה נכון וטוב עבורנו על פי מה שיקדם אותנו באמת ולא ע"י רגשות או גורמים חיצוניים.

הנה עוד דוגמא , מערכות יחסים אמתיות וקרובות הן משאב אדיר לכל בן אנוש היא מעניקה לנו כל כך הרבה , את הדברים החיוניים ביותר שאנו צריכים כדי להצליח ולהיות מאושרים : את התמיכה והאהבה, את השלווה היא מפיגה את הבדידות יש עם מי להתחלק להתייעץ היא מעניקה לנו  תחושת השייכות ואת תחושה שאני חשוב ויקר למישהו שאני בעל ערך היא מעניקה לנו את השלווה והביטחון ועוד.. כנ"ל גם לגבי מערכות היחסים בעבודה עם הבוס ועמיתים הן מהותיות לקריירה שלנו.

לכן אם הערך "מערכות יחסים עם אחרים יקרות לי " משום שאני יודע שהם מועילים לי ומקדמים אותי  – אני ארצה לשמור עליהם ועל פי הערך הזה אחליט/ אבחר את התגובה שלי.

אני יכול להחליט שלמרות שאני כועס מאוד אני עדיין אדאג לנהל עם הצד השני תקשורת נכונה וחיובית. אני אתאפק ולא אגיב באימפולסיביות , אני לא אתפרץ עליו ואומר דברים שאח"כ אתחרט עליהם , אני לא אקלל ולא אפגע ולא אקלקל את היחסים – אלא אלך להירגע (אדאג להרגיע את עצמי) ורק אח"כ אחזור לשוחח עם הפרטנר שלי בצורה עניינית, כנה ופתוחה ,בדרך שתפתור את הבעיה ותקדם אותנו למקום טוב יותר .

דוגמא נוספת, מי שפתוח לביקורת ,קחו לדוגמא במקום העבודה -מאפשר לעצמו ללמוד מאחרים להתפתח ולהתקדם מהר בהשוואה לאחרים המתקשים לקבל ביקורת .

אם הערך שלי הוא להתפתח ולהתקדם – זה אומר שאצטרך לפעול ולהגיב בדיוק על פי ערך זה

אני אבחר לא להגיב על פי והרגשות והמחשבות האוטומטיים שלי כלומר לא אתן לתחושת הפגיעות והדחייה שקיימת בי ,לרגשי הנחיתות וחוסר הביטחון לנהל אותי וגם לא למחשבות השליליות כמו הוא חושב שאני לא שווה , הוא רוצה שארגיש מבוכה , הוא בכוונה עושה זאת כדי לפגוע בי ועוד .

ולא להפוך את כל מי שמבקר אתכם לאויב , מה שישאיר אתכם מאוד בודדים והרגשה רעה מאוד ופרנואידית ותקועה.

אלא אבחר בדרך שתחזק ותתמוך בערך החשוב הזה עבורי  כמו: אני רוצה להתפתח ולהתקדם מהר אני רוצה להגיע להישגים אני רוצה להתקדם בתפקיד אני רוצה להיות תותחית בתחום אני רוצה להתקדם בתפקיד אני רוצה להרוויח יותר וכו.. – ולכן אתמקד רק בקולות ההגיוניים שלי שאומרים לי זה הבוס שלך התפקיד שלו זה לתקן אותך, חשוב לו שתעשי את הדברים נכון , שתעשי את התפקיד שלך נכון , זה בסה"כ לטובתך  ככל שתהיה פתחוה לביקורת כך תתקדמי והרי זה בדיוק מה שאת רוצה

היה חשוב לי להמחיש לכם את הדברים בדוגמאות דוגמאות אלה הן חשובות כדי להמחיש את הדברים וכדי להבין היטב כי הבנת העיקרון הזה, שליטה אמתית בחיים הוא המפתח העיקרי לשינוי , עיקרון של שלכם

ברור שזה תהליך .ברור שיש לכם עוד דרך לעבור אבל אם תבנו את העיקרון של לנהל את עצמי בבחירות ולפי הערכים שלי ולא ללתת לרגשות שלי לשלוט בי

הבנתם את כול התורה כולה

התנהגות המונעות מתוך ערכים ובחירות מושכלות- זוהי השליטה האמתית

כשאנו בטוחים ביכולות שלנו לנהל את הרגשות שלנו .להתנהל על פי הערכים שלנו ולא על פי הרגשות האוטומטיים, כשאנו בטוחים ביכולת שלנו לשלוט במחשבות שלנו ולבחור בתגובות ובהתנהגות שלנו וטוב לנו עם עצמנו – זה סימן שאנו שולטים בחיינו.

שליטה מהסוג הזה- היא שליטה אמתית – שליטה כזו מאפשרת לנו להרגיש טוב עם עצמנו ומקדמת אותנו הרבה יותר מהר אל עבר המטרות (הנחשקות) שלנו. אל ההצלחות וחוויית האושר.

נכון זה לא בא ביום אחד וזה דורש תהליך התפתחות אבל התהליך הזה משנה חיים הוא הופך את החיים שלך ב180% בצורה אחראית יעילה מאוד ובזכות זאת להגיע להישגים מטאוריים ממש .

הוא הופך אותך לאדם מצליח מאדם ריאקטיבי פסיבי אשר נשלט עי ידי נסיבות אירועים לאדם פרואקטיבי אשר יודע לנהל חייו גם אתם יכולים אם תגלו איך/ את השיטה ….

גלו עוד על ההבדל בין 2 טיפוסים (ראקטביים לפרואקטיביים)וגלו את השיטה שתהפוך אותך מטיפוס ראקטיבי  הנגרר אחרי רגשות תלוי באחרים לטיפוס פרואקטיבי הבוטח בעצמו ,היודע לנווט את חייו ביעילות ובבטחה לחיי הצלחה ואושר

 (פרפקציוניזם)

פרפקציוניזם מעיד על צורך מאוד חזק בשליטה והוא נובע מחרדה גדולה. שום דבר לא יכול לספק או להרגיע את הפרפקציוניסט חוץ ממושלם . שום דבר לא יכול להיות טוב מספיק פרט למושלם.

אצל הפרפקציוניסטים הכול חייב להיות מושלם . עיצוב הבית,  ניקיון הבית,  התנהגות הילד . האירוח , הציונים במבחנים, עבודה על פרויקט ,בן זוג או הדייט שלנו ועוד- כולם חייבים להיות מושלמים אחרת הם נעשים עצבניים , חסרי מנוח ויוצאים מאיזון .

הפרפקציוניסטים יעשו הכול לבד , הם חייבים להיות תמיד בשליטה מוחלטת על הדברים והם חייבים לבצע אותם תמיד בדרך שלהם אבל שום דבר ואף אחד איננו מושלם ויכולת השליטה שלנו תמיד מוגבלת – אתם חייבים להרפות מעט מהפרפקציוניזם ומהצורך הגדול שלכם בשליטה

חיין כאלה הם כל כך מתישים  ,מלאי מתח דאגה ותסכול ופוגעים קשה באיכות החיים.

השחרור מעול הפרפקציוניזם הוא מנוף אדיר קדימה להשתחררות מחרדה והגברת האהבה העצמית למימוש מיטבי של החלומות שלכם.

איך להינצל להימלט לצאת מהמעגל ההרסני והבלתי אפשרי של הפרפקציוניזם ולהחליף בקלות את "הצורך להיות המושלם" בתפקוד גבוה ושיטיס אתכם קדימה וימלא אתכם בסיפוק ובאושר – לחצו כאן לכניסה

למאמר

2020-12-02T22:44:12+00:00 21.11.2020|

השאר תגובה

קבלי את המדריך שיעזור לך,
להגיע להערכה עצמית גבוהה​